vilagutazok

 Ausztria +43 6764348642
  Usa         +1 213 805 5446

Világutazók

A világ legőrültebb bungee jump ugróhelyei

Legyen szó hídról, gátról vagy toronyról: alig van olyan nyaralóhely, amely ne csábítaná a  bungee jump rajogóit a világon.. De hol élhetik át az adrenalinfüggők a leglátványosabb repülést a mélybe?

Makaó (Kína)

Macau Tower (China,Macau)

Listánk elejére kívánkozik a Makaó-torony (Kína,Makaó)

Hongkong partjainál található a 338 méter magas Macau Tower, amelyet hivatalosan 2001. december 19-én nyitottak meg. A toronynak összesen öt kilátója van, és egy 360 fokos étteremnek is  otthont ad. 2006 óta az új-zélandi AJ Hackett a világ egyik legnagyobb erre szakosodott cége üzemelteti, és jelenleg ez számít a   világ legmagasabb bungee rendszerének. az ugrópont  233 méterrel a föld felett található és az ugrás utáni szabadesés nyolc másodpercig tart. Ez nem hangzik soknak, de a repülési szakaszban egy örökkévalóságnak tűnik. Akár 200 km/h-s végsebességgel zuhanhatunk a mélységbe.

Az élményért viszont mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk,ugyanis az ugrás ára 315,95 eurót kóstál.

Macau Tower



Forrás:007bungy

Svájc

Verzasca- gát (Svájc)

Szédítő mélység várja Európa legmagasabb bungee jumping-helyén a látogatókat.

Az extrém élményt kereső látogatók egy 220 méter magas svájci duzzasztógátról ugranak le a mélybe.

Légy te James Bond, itt azzá válhatsz.

A  filmtörténelem egyik legjobb és leglátványosabb mutatványa volt amikor a főhős James Bond leveti magát a 220 méter magas Verzasca -gátról az Aranyszem című filmben. A Pierce Brosnan által alakított 007-es ügynök  gumiszalagjával  a mélybe vetette magát párhuzamosan a hatalmas Contra gát falával.

A Verzasca-völgyben található Contra gát 380 méteres hosszával és 220 méteres magasságával a negyedik legmagasabb Svájcban. Gordolából (TI) egy két kilométeres útszakaszon érhető el. A gát közepén található az ugráló létesítmény, a világ egyik  legmagasabban álló bungee létesítménye. De miért olyan népszerű ez a hely a bungee jumperek körében? Ez az egyetlen ismert hely a világon, ahol akár holdfényben is le tudod dobni magad a hídról/gátról.Ezért az élményért viszont ki kell nyitnunk a pénztárcánkat erősen,az ugrás ugyanis 255 svájci frankba kerül.


Dél Afrika

Bloukrans Bridge (Dél-Afrika)

Ismerd meg a világ legmagasabb hídról végezhető  Bungy-ugrás helyét ! Ez a Bloukrans Bridge bungy ,amely 216 méteres tengerszint feletti magasságból kínál ugrást, az adrenalin függőknek. 

Számos világrekord kötődik Bloukrans Bridge nevéhez. 2003-ban a Bloukrans Bungy a világ akkor  legmagasabb kereskedelmi bungyugrás helyszíne lett. 2008-ban a híd további két világrekord része volt.

Veronica Dean 19 bungyugrást hajtott végre egy óra alatt, Bill Boshoff pedig 101 bungyugrást hajtott végre 24 óra alatt. Bill világrekordját ezt követően felülmúlták, de 2011-ben a Face Adrenaline csapata segített Scott Huntleynak, hogy visszaszerezze a világrekordot 107 bungyugrással a 24 óra alatt. 

A hídról egyébként már több híresség is levetette magát a mélybe, a leghíresebb talán Harry herceg volt,aki állítólag már többször is meglátogatta az ugróhelyet.

Az árak itt a legbarátságosabbak,az alap ugrás 85 euróba kerül.Ebben a kategóriában olcsónak számít.

Zambia/Zimbabwe

Victoria Falls Bridge (Zambia/Zimbabwe)

A Zimbabwe és Zambia határán található Victoria Falls Bridge a Zambezi folyón ível át közvetlenül a Victoria-vízesés alatt. Mivel a folyó képezi a határt a két délkelet-afrikai ország között, a híd mindkét végén, a zimbabwei Victoria Falls és a zambiai Livingstone városoknál határállomások találhatók. Az 1905-ben acélból épült híd 198 méter hosszú, 128 méter magas és 156 méteres ívfesztávolságú. A régi vasúti híd látványos hátteret kínál az ugrásokhoz. Maga az ugrás körülbelül négy másodpercig tart, és 111 méter mélyre repülhetünk.  Közben vigyáznunk kell a folyóban nyüzsgő hatalmas  krokodilokra is.

Egy ugrás ára egyébként 168 amerikai dollárt kóstál.



Forrás:007bungy

Új-Zéland

Kawarau függőhíd (Új-Zéland)

Ez az a hely, ahol minden kezdődött. A „The Pipline Bungee”, ahogy a létesítményt nevezik, a bungee úttörőjének, AJ Hackettnek a szüleménye. A 43 méter magas Kawarau függőhíd, Otago régióban található, Új-Zéland déli szigetén. Itt  kínáltak a világon elöször kereskedelmi bungee jumping ugrásokat. Közel 30 év telt el azóta, és a mai napig ez a legnépszerűbb bungee jumping  ugróhely a világon. Idővel Hackett üzleti ötletét jövedelmező vállalkozássá fejlesztette és ahogy már  mi is írtunk róla ,a világ számos pontján kínál már bungee jumping élményt.

A hídról többféleképpen lehet leugrani: egyedül vagy tandem ugrással is a partnereddel. 


USA

Royal Gorge Bridge (USA)

Az 1929-es elkészülte óta az amerikai Colorado államban található Canon City kisváros közelében lévő hidat még mindig a világ egyik legmagasabb hídjaként tartják számon. A 384 méteres Royal Gorge híd 291 méter magasságban keresztezi az Arkansas folyó vadvizét. Négy 45 méter magas torony támasztja alá, amelyek egyben a legmagasabb pontok, ahonnan az adrenalinfüggők a mélybe merülhetnek. A hídon elvileg tilos a bungee jumping, de a „Go Fast Games” alatt három napig legálisan lehet bungee jumping-ot ugrani. Egyéb extrém sportok viszont a park területén művelhetőek például bázisugrás vagy a Royal Rush Skycoaster is kipróbálható,ez tulajdonképpen egy hintához hasonló szerkezet ,csak itt vízszintesen feküdve lövik ki az embert a szédítő mélység fölé.


Svájc

Niouc híd (Svájc)

A Valais kantonban található Niouc híd a Navisence folyót szeli át Saint-Luc és Vercorin között. A híd, amelyet szerkezete, fémkábel-hálózata miatt pókhídnak is neveznek, valójában Briey városának vízellátására épült, és egy vízvezetékből és egy gyalogos hídból áll.

A bungee jumpereknek végig kell mászniuk a rozoga szerkezeten a híd közepéig. Innen körülbelül 190 méter zuhanás következik az ugrás után . Az 1922-ben épült Niouc-híd 1922-1929 között a világ legmagasabb hídja volt. A mai napig viseli „Európa legmagasabb bungee jumping függőhídja” címet.

A svájci helyszíneken már megszokhattuk,hogy elég magas árat kell fizetnünk az élményért,itt is 255 svájci frankba fáj egy ugrás.





Forrás:007bungy

Nepál

The Last Resort (Nepál)

Nem sokan gondolnak Nepálra nyaralóhelyként (hacsak nem hegyet mászni indulnak ). Még kevésbé gondolnád, hogy világszínvonalú bungee-kaland rejtőzik a Himalája hegységeiben. A Last Resort magasan a Bhote Koshi folyón található, Dhumthang városának közelében (Kathmandutól 100 kilométerre keletre). A kanyon éles szélein, helyi házak között található szálloda látványos bungee jumpingot kínál. A meglehetősen ijesztőnek tartott ugrás egy keskeny gyalogoshídról vezet 160 méteres mélységbe. A merész ugrások mellett mountain bike túrák, túrák és vadvízi kirándulások is vállalhatók.


Új-Zéland

 Nevis Highwire (Új-Zéland)

Új Zéland leghíresebb Bungee Jumping ugróhelyét  Queenstown városa mellett hegyekben találhatjuk.  A létesítményhez vezető út járhatatlan utakon vezet, amelyek az új-zélandi Alpok hegyei között kanyarognak. 134 méteres talajszint feletti magasságával a világ egyik legmagasabb bungee jumping ugróhelye. Az ugrást tulajdonképpen  egy a Nevis völgyön keresztül kifeszített acélkábálen található kabinból végezhetik a bátor jelentkezők.  Már az idejutás is kalandos,hiszen egy kis kosárban lehet csak elérni az ugrópontot. Üvegpadlója lehetővé teszi a nézők számára , hogy mások ugrását is követhessék. Az átlagos ugrási  idő körülbelül 6,5 másodperc szabadesésben,de ez egy örökkévalóságnak tűnhet az ugrók számára.

Az üzemeltetést itt is az a Aj Hackett végzi,akik  ugye  a világ legmagasabb helyén található ugrópontot a Macau Towerben  is üzemeltetik.

Az árak itt is magasak - 345 új-zélandi dollár.

Kína

Zhangjiajie Üveghíd (Kína)

 2018-ban a világ legmagasabb bungee jumping létesítménye nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt.

A 260 méteres magasságból végezhető bungee ugrás a Zhangjiajie üveghídról egyedülálló élményt kínál a bátor jelentkezőknek. A Hunan tartományban található 300 méter magas és 430 méter hosszú hídon való átkeléshez is bátorság kell már (ha szédülős vagy ne indulj el). A hídpadlóba 99 üvegtábla van beépítve, amelyeken keresztül betekinthetünk a mély kanyonba. A platform, ahonnan ugrani lehet, a híd alatt található. Egy keskeny kapun keresztül jutunk el a kis gyaloghídhoz, ahonnan az ugrást elvégezhetjük.

Maga a Skywalk egyébként a világ leghosszabb és legmagasabb üveghídja, és több ezer látogatót vonz naponta.





Forrás:007bungy

Olaszország

Altopiano di Asiago, Vicenza, (Itália)

 A világ 10 legőrültebb bungy ugróhelyét igértük nektek,de kiválasztottunk még plusz kettő említésre méltó helyszínt ami hazánkból egyszerűen elérhető.

Elsőként mindjárt itt van a  Valgadena Híd !

Olaszország legmagasabb hídjáról való ugrás mindenki számára felejthetetlen élményt nyújt.
A tetejéről megcsodálhatjuk az egész völgyet, és közvetlenül a nagy ugrás előtt a kilátásban gyönyörködhetünk.Néhány másodperc múlva pedig  már repülni fogsz! Egyre nagyobb sebességgel fog esni a tested, úgy érzed, hogy nem tudsz megállni, és látni fogod, ahogy egyre közelebb kerül a talaj... egészen az első lepattanás pillanatáig!

Felemelő érzés!
Szedd  össze a bátorságod tehát és  gyere és ugorj le a Valgadena hídról.

Olaszország-szerte kevés bungee jumping központ található, ezért is különleges a helyszín.

Ja és az árak se vészesek,100 euró egy zuhanás,még a bolondnak is megéri,vagy nem?


Ausztria

 Europabrücke (Innsbruck)

A 192 méter magas  Európa hídról  való ugrás valóban csak a legbátrabbaknak javasolt,de cserébe páratlan élményben részesülnek a bátrak! Rupert Hirner híres 1993. október 3-i első ugrása óta sok minden történt a bungy terén ezen a híres szerkezeten: több ezren mertek leugrani, és mára már szinte mindennapossá váltak nyáron az ugrások. Előzetes bejelentkezés azonban  szükséges!

Egyébként online foglalva még olcsóbb is (197 euro).

Rossz idő esetén viszont természetesen nem lehet ugrani.

Nyitva: 2024.május 25-től október 26-ig minden szombaton és vasárnap (10:00-16:00).